Medycyna on-line

ciekawe teksty tematyczne!

Medycyna – garść informacji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMedycyna jest dziedziną nauki zajmującą się ochroną oraz promocją zdrowia. Profesjonaliści, którzy zajmują się sztuką medyczną to oczywiście lekarze. Istnieje wiele profesji w dziedzinie medycyny – lekarze dzielą się na różnego rodzaju specjalistów w zależności od konkretnej dziedziny medycznej, którą się zajmują. Lekarze interniści przykładowo zajmują się chorobami wewnętrznymi człowieka, pediatrzy odpowiedzialni są zaś za opiekę na małymi pacjentami.

Niewiele osób zastanawia się nad etymologią słowa “medycyna”, a jest ona bardzo ciekawa. Słowo to pochodzi z łaciny – “medicina” w tym starożytnym języku oznacza bowiem właśnie sztukę lekarską. Słowo to przyjęło się praktycznie w większości współczesnych języków i funkcjonuje z powodzeniem do dziś.

Z ciekawostek warto wiedzieć także, iż medycyna jest nauką empiryczną – oznacza to, iż oparta jest na doświadczeniu. Medycyna zajmuje się także nie tylko zdrowiem i ochroną przed chorobami ludzkimi, ale także zwierzętami – mowa wówczas o medycynie weterynaryjnej.

Nasze inne artykuły tematyczne:

Categories: Zdrowie

Comments are closed.